Stowarzyszenie TRATWA w ramach prowadzenia działań na rzecz dialogu międzykulturowego gości cyklicznie zagranicznych wolontariuszy w ramach projektów EVS. Aktualna dwunastoosobowa grupa wspiera nasze działania w „Czasoprzestrzeni” oraz dociera z animacjami do różnych szkół w województwie dolnośląskim z „Jazdą z Pomysłami”. Wolontariusze mają też okazję zrealizowania, z naszym wsparciem, swoich indywidualnych pomysłów czy to na wydarzenie kulturalne, czy inny projekt.

Ze względu na nasze doświadczenie w pracy z wolontariuszami, w tym przy projektach EVS realizowanych w ramach programu Erasmus +, uczestniczymy często w szkoleniach i seminariach dotyczących tej tematyki i podobnych. Aktualne to projekt „People to People” realizowany ze współpracą z czeskim Stowarzyszeniem Radka oraz Big SIster Big Brother Bułgaria. Kolejny „The Good, the Youth and the Volunteer“ koordynowany przez francuskie Stowarzyszenie Hors Pistes ma służyć wymianie dobrych praktyk z zakresu pracy z wolontariatem.

Często jesteśmy też partnerem w projektach EVS za granicą i prowadzimy rekrutację na odbywające się w innych państwach projekty. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt.

Deklaracja dostępności