Jazda z Pomysłami w Stroniu Śląskim i Lądku Zdroju

Podstawowym celem projektu „Jazda z Pomysłami” jest prowadzenie warsztatów interkulturowych w szkołach. Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku, w ciągu dwóch tygodni, odwiedziliśmy 6 placówek edukacyjnych.

Gościły nas:

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 WE WROCŁAWIU,
  • ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH STRONIE ŚLĄSKIE,
  • PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W STRONIU ŚLĄSKIM,
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA W LĄDKU-ZDROJU,
  • GIMNAZJUM PUBLICZNE LĄDEK-ZDRÓJ,
  • SZKOŁA PODSTAWOWA TRZEBIESZOWICE.

W zależności od wieku uczestników, możliwości przestrzennych, a także poziomu języka angielskiego, warsztaty przyjmowały rozmaite formy. Każdorazowo jednak wykorzystywaliśmy metody edukacji nieformalnej i promowaliśmy europejskie wartości. Łącznie w warsztatach wzięło udział ponad 250 uczestników. Nasi wolontariusze zyskali nowe doświadczenie i realizowali się w roli animatorów.

Dla uczestników warsztatów była to możliwość poznania przedstawicieli odmiennych kultur, wyjścia ze szkolnych ławek i swobodnego porozumiewania się w języku angielskim. Przeprowadzaliśmy warsztaty kulinarne i kreatywne, animacje sportowe, gry integracyjne. Każdy z warsztatów zakończył się wzruszającym pożegnaniem i podziękowaniami. Na pamiątkę spotkania rozdawaliśmy uczestnikom prezenty przygotowane przez Komisję Europejską, przedstawicielstwo regionalne we Wrocławiu, która objęła Patronat nad warsztatami. Ośrodek Wypoczynkowy Bankowy w Lądku-Zdroju i Stroński Park Aktywności „Jaskinia Niedźwiedzia” – dziękujemy za gościnę!